A+ A A-

Aroma

AROMA Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş

AROMA Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş., 1968 yılında Bursa'nın Gürsu ilçesinde 75.000 m² arazi üzerine inşa edilmiştir.

Çok ortaklı olarak kurulan şirkette, 1991 yılında Duruk Grubu hisselerin büyük kısmına sahip olarak yönetime geçmiştir. 1991 yılında başlayan yatırım hamlesi ile işlenen meyve miktarı her geçen gün arttırılarak, yılda 20.000 tondan 125.000 tona arttırılmış ve Aroma Türkiye’nin öncü meyve suyu dolum tesislerinden bir tanesi haline dönüşmüştür.

Meyve suyu, doğal kaynak suyu ve gazlı içecekler üreten AROMA Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş. geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Entegre Tesisinde yarı mamul(meyve konsantresi ve püresi) ve mamul üretimine sahiptir.

Evrensel çapta meyve suyu markası olmak için çalışan Aroma ’nın ihracat kapasitesi gün geçtikçe hız kazanmaktadır.

Aroma ‘nın, ihracat yaptığı ülkelerin başında Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, İspanya, Belçika, Norveç, Polonya, Danimarka, Avusturya, İsviçre, İsveç, ABD, Avustralya, KKTC, Türkmenistan, Gürcistan, Çin, Bulgaristan, Malta, Kanada, Moğolistan, Fildişi Sahilleri, Gana, Kenya, Benin, Burkina Faso, Fas, Libya, Irak, İsrail, Meksika, İtalya, Dubai ve Doğu Türkistan yer almaktadır.

Aroma, geçmişten günümüze değişmeyen üstün kalite anlayışı, sağlıklı, güvenli ve lezzetli ürünleri, geleneksel tatlarla yenilikleri harmanlayarak yurt içinde ve yurt dışında üstün hizmet anlayışını ilke olarak benimsemektedir.

E-BÜLTEN

HAKKIMIZDA

MTE Gıda Pazarlama olarak misyonumuz, sürekli gelişen ve globalleşen dünyada;
çeşitlenen, yenilenen, büyüyen ve artan ihtiyaçlara, gerektiğinde ve zamanında çözüm üreten önder bir kuruluş olmaktır.

MTE Gıda 2013 © All rights reserved.